Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

Which is the standard font and size for most professional papers? a. 18 pt Helvetica c. 10 pt Comic Sans b. 12 pt Times New Roman d. Any of these
If a water Molocule is underground, what would it have to do to get filtered into a lake?
Any object from the past that was made by humans or by nature is called an artifact. True or False?
Sending electronic documents is a way to contribute to _____ computing. electronic brown hardcopy green
What is the purpose of a society's oral tradition? To emphasize the importance of sharing stories To entertain family members To give hope to the younger gen
Flexibility is not important when performing daily tasks. Please select the best answer from the choices provided. T F
if earth did not rotate what would happen to the global winds
An unknown substance turns blue litmus paper to red. Which additional test could be used to confirm the substance’s identity? It should turn phenolphthalein fro
Which is the standard font and size for most professional papers? a. 18 pt Helvetica c. 10 pt Comic Sans b. 12 pt Times New Roman d. Any of these
What role do you think mobile devices have played in shaping the world?