beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

CAN SOMEONE PLEASE HELP ME
the rational and reasonable part of personality is known as the
how does the scarcity of dollars led to the Nigerian naira​
Please help me with this question
What type of government does the U.S. have today. a b Monarchy Tyranny Oligarchy Democracy ​
Try It! Class A was given a sunflower with a height of 8 centimeters that grows at a rate of 3 1/2 centimeters per week. Class B was given a sunflower with a he
was the feels by twice really worth it ?​
HELP ME PLEASE!!! I NEED HELP PLEASE!!! Which of the following expressions can you factor 3xy? out of? Select all that apply. A. 6x²y^2 B. 27x^3y C. 6xy^2 D. 27
45)3,518 with work plz help
what is the greatest 3 digit number which is divisible by 3, 4 and 5 but not by 8