iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

There were 30 multiple-choice problems on the test and he answered 70% of them correctly how many problems did he get right
Although I hate having to work later than 7:00. this a a fragment or correct
Emma is 1/4 as old as her father. In 20 years, Emma will be half as old as her father. The equation 1/4x+20=1/2 (x+20) represents this situation, where x isEmma
find the value of 0 round to the nearest whole degree
The figures are congruent because Figure ABCD maps onto Figure KLMN by a reflection and a translation. The figures are congruent because Figure ABCD maps onto F
How many more mins must he practice on the weekend to meet his goal??
find the value of the variables, giving brief reasons for your answer:​
what is an equation of the line that passes through the points(-5,1) and(5,-5)?
What are the variables in the expression below? Заb - 5а + 4b – 8 A. 3,-5, and 4 B. only b C. a and b D. only a
A group of related species are in the same what