Marie1969
Marie1969 Marie1969
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

At pizza Hut you can get 9 slices of pizza for $7.00. What is the price per slice of pizza?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
divide price by slice

Answer Link
BALLER1111
BALLER1111 BALLER1111
  • 04-01-2017
The answer is 0.777777777
Answer Link

Otras preguntas

How do I find out the answer for this: 30! If you can solve this you get a lot of points!!!
In what ways did Copernicus’s theory contradict religious views?
Which shape has only one pair of parallel sides? A. rectangle B. triangle C. trapezoid D. rhombus
The erosive ability of a river is affected by all of the following EXCEPT A- stream gradient. B -stream discharge. C -stream deposition. D -stream load.
Why is it so expensive to buy organic food
The world produces about 3.9 billion tons of food every year. Of that amount, approximately 2.6 billion tons is consumed each year. The rest is wasted. What per
How do I solve this? And how do I know what to do?
The first species to inhabit bare ground is called a __________. question 7 options:
Definition: this was an announcement that the american continents were not subjects for future colonization by any european country.
Which equation has the solutions x = 5+/- 2 the squire root of 7 over 3