jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

Which type of friction prevents an object from moving? static friction kinetic friction fluid friction rolling friction
Amira is painting a rectangular banner 2 1/4 yards wide in the cafeteria. The banner will have a blue background. Amira has enough blue paint to cover 1 1/2 squ
how did Washington handle the war between britain and france?
what is the answer to 2[n+6]=80
What are two things that Douglas warns will happen if Lincoln is elected
Problem 6 and 7......
which word best describes the early beginnings of Islam
How old are you? Yo tengo quince años. What does Yo tengo quince años. mean
The decision of the us Supreme Court in plessy vs. ferguson
The Socratic method is named after this Greek philosopher.