aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

Choose the correct response. ¿Cuál es la fecha de tu cumpleaños? 1 Point A. Es el uno de diciembre. B. Es el primero de diciembre. C. Es el primo de diciembre.
Jess recently started a business producing cosmetic products made from natural ingredients. She wants to advertise her products by distributing bags of samples
What do astronomers call a system that is composed of more than two stars
Which word defines ���lucid��� best? hideous rose-colored broken clear
Two dice are tossed 288 times. How many times would you expect to get a sum of 5?
What the relationship between a gene, DNA molecule, and a protein?
What can an individual do to further public health? A. Get the required vaccinations B. Get physical exercise C. Eat nutritious food D. Go to the do
What can be concluded about a pair of triangles with some congruent corresponding parts? First one to answer correct gets brainliest answer (more than one answe
Although some volcanoes are massive, they do not impact global weather. True False
it's good to be in positive energy balance when you're