iilovenlechoppaa iilovenlechoppaa
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A half gallon of milk costs $1.89. Based on this price, about how much would 12 gallons of milk cost?

Respuesta :

gzerbel
gzerbel gzerbel
  • 02-12-2021

Answer:

45.36

Step-by-step explanation:

pleas mark brainlest

Answer Link
arianatompert arianatompert
  • 02-12-2021

Answer:

$22.68

Step-by-step explanation:

$1.89 times 12

Answer Link

Otras preguntas

How did the geography of the Huang River valley affect the lives of the Chinese who settled there?
How does Kanue show leadership in chapter 13? O
Which one is a Synthesis reaction?​
(5a+15b) e divizibil cu 5 va rogg e urgent
Crash Course World History: Indus Valley 1.According to John Greene, all of the following are symptoms of civilization except: A. food surpluses B. cities C.
(04.05)Marcus painted one-third of his bedroom in fourth-fifths of an hour. At this rate, how long would it take him to paint the entire room? five-twelfths of
Answer now pls I’ll give you brainliest just pls answer
If x = 2 and y = 6 , evaluate the following expression: 20 − ( 3 y − 4 x )
Homer buys groceries for 50 dollars and a coffee for 5 dollars. Sales tax is 8%. How much does Homer actually have to pay?
Based on the diary entry, what was the writer’s least favorite part of being in the Army Air Service?