orneilramnarayanjr orneilramnarayanjr
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 cartons WHOEVER ANSWERS FIRST IS BRAINLIEST​

Respuesta :

abarnes39
abarnes39 abarnes39
  • 06-12-2021

Answer:1.99*14= 27.86 Monies

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

NEES HELP ASAP drivers education giving at least four reasons you think so many rules have been made regarding how to proceed through railroad crossing​
Question 12 (5 points) What is the best definition of a topic sentence a) presents the main idea of a paragraph B)presents the main idea of an essay C)presents
pls help me with this​
The tee for the sixth hole on a golf course is 400 yards from the tee. On that hole, Marsha hooked her ball to the left, as sketched below. Find the distance be
How to convert Docx files to pdf format?
The company fills its customers' food with only the best ingredients it can find. Select the sentence that best clarifies the meaning: (10 points) The company g
Quotes should take up no more thanpercent of your paper.O A. 50OB. 80O C. 10O D. 25​
Please answer this question now
When you conduct a t test, the calculated value of t can be negative. True/False
Eighty eighths in cups