pereza053
pereza053 pereza053
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer? please make it the actual answer and please make it fast,im in a rush

(not trying to be rude of course)

answer please make it the actual answer and please make it fastim in a rush not trying to be rude of course class=

Respuesta :

Sloth2009
Sloth2009 Sloth2009
  • 04-02-2022

Answer:

The answer to your math eqaution is 7/8

Answer Link
shalommuna008
shalommuna008 shalommuna008
  • 04-02-2022

-11/8 ÷ -11/7

we have,

11/8 ÷11/7

=11/8 ×7/11

= 7/8 Or 0.875

Answer Link

Otras preguntas

at a concession, stand seven hotdogs and two hamburgers cost $12.75; two hot dogs and seven burgers cost $16.50. find the cost of one hot dog and one burger.
How do you Graph 0=x+1/4y+1/2
what is the cube answer to 24
which is the better buy 1 liter of soda for $1 or 1 gallon of soda for $4
The addition of which of the following sentences would create an effective paragraph? Dogs and cats are both fantastic pets. Dogs are loving and playful. Cats a
Sarah is twice as old as her youngest brother. If the difference Between their ages is 15 years. How old is the youngest brother
Asexual reproduction is based on a type of cell division known as _____. mitosis meiosis
name the three constitutional qualifications to be a member of the US senate???
True or false? Four eighths is equal to five twelves?
I Am A Number That Is Double The Product Of 2 And 7. One Of My Factors Is 7 What Is My Other factor