briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

please help me with this question​
A random some of 25 of the 400 ber of the Betharcoanys days below would be an approace about the dat comer enga baratos organe 35.5 3.4.413.5 10.134512423255556
can please someone make 3 sentences with these words ( so/such)
The measures of angles X and Y are the same, x degrees. The measure of angle Z is twice the measure of angle Y.
How many squares are there in in the figure at the right?
Can someone help me with number 5 plz
What did the nationalist (kmt) do when the communists took over china
The diameter of a circle is 6 centimeters. Calculate the circumference of the circle. Which formula should be used to solve this problem?
anyone wanna do a haikyuu rp with me (im sugawara i just need everyone else in kurasuno and others from other groups)
Please do not put absurd answers, or you will get reported, I won't if you tried to answer though :).