sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

George observed a difference in measurements for the same item at different altitudes due to variation in gravity. Which type of scale did he likely use?
Spoken word and written word are different because what
what is the main purpose of a thesaurus
what is the heart's curculation
How has mad cow disease distributed worldwide?
In an experiment, researchers want to determine if the __________ variable causes changes in the __________ variable.
How much money did each winning team member earn for playing in the first world series?
Large media conglomerates own approximately ________ percent of daily newspapers.
Mr Gary is celebrating a Friday by running around his room at 3.6 m/s in a circle of diameter 7.8. What is the radius of Mr Gary's path?
What is a dynamic presentation??