williamsigh38 williamsigh38
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

I neeed help please help

I neeed help please help class=

Respuesta :

lokith
lokith lokith
  • 05-03-2022

Answer:

1 box of pencil cost 1 dollar and 1 box of pen cost 5 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence correctly forms the plural of the letter c?   A.How many c's are in accordion?   B.How many cs'
Alison wants to find out how much time people spend reading books. She is going to use a questionnaire. Design a suitable question for Alison to use in her ques
The data represent the ages of people working at a store. 19, 27, 20, 26, 20, 24, 32, 23, 20, 19, 21 What is the first quartile of these ages?
Ratio equal to the ratio given 12:7
What is the Difference between Research and Investigation???
Before the Civil War, the cotton plantations of the ___ South depended on British textile companies for their markets.A.antebellumB.anteriorC.avant-garde
Examples of cultural diffusion in ancient Rome pertaining to government
Why does 2 pi divided by 1/3 equal 6 pi?
Why do automobiles rust more easily in wet climates than drier climates?
What are preventable injuries and unpreventable injuries