joshualouis0707 joshualouis0707
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is $71.25. What is the unit price?
The unit price is $
per scarf.

Respuesta :

nzmaster nzmaster
  • 01-04-2022

Answer:

unit price= $23.75

Step-by-step explanation:

$71.25/ 3

unit price means the price of 1

Answer Link

Otras preguntas

4.2meters= how many centimeter
_______ is the largest continental biome. It experiences long, cold winters; short, mild summers; and low precipitation. It is characterized by coniferous fore
Susan ........ (Run) to school because she was late.
2ln(5x)=8 solve for x
How do you write fifty-seven thousand,eighteen. In standard form
Can someone answer my question plz!!!! It's in the picture and show your work!!!!!
5. On average, how many years earlier do smokers die than nonsmokers? (Points : 1) 5 to 6 10 to 11 13 to 14 19 to 20
3+1/4x greater than 11
round 7,782 to the nearest hundred
PLEASE HELP I GIVE THANKS