gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

Write the first ten terms of a sequence whose first term is -10 and whose common difference is -2.
During which Chinese dynasty was the Silk Road established? a. Han b. Ming c. Qing d. Yu
Application of traction may be beneficial to.. a. relieve muscle spasms. b. Hold a fracture in the correct position. c. Separate bone fragment ends. d. All
what part of speech states what the subject does,is, or has in a sentence.
what is mamaji talent
During your research in the library, you have found a stack of resources on the same topic. To better organize these resources, what information-analysis method
a particular submarine is 12 m long. A model of it was built with a scale of 1 cm: 3 m. How long is the model? Show all work.
Multiply: (9x^2y^3)(7xy^2)
What reason did senators give for opposing U.S. membership in the League of Nations? a. It would lead to international instability. b. It would drag the Unite
A racecar is equipped with a computer that records the reading on its speedometer every second during a race. If you graph this data, what will be the best choi