tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

A car that travels from point A to point B in four hours, and then from point B back to point A in six hours. The road between point A and point B is perfectly
How can b^2+9b+14 be re-written?1) (b+7) (b-7)2) (b-7) (b-2)3) (b+7) (b-2)4) (b+7) (b+2)
Help??? What is 3x+5x=67y?
Jonathan has been on a diet since January 2013. So far, he has been losing weight at a steady rate. Bases on monthly weigh-ins, his weight, w, can be modeled by
How many heart chambers does a shark have?
Using the equation y=ax^2+bx+c to represent a parabola on a graph, which statement is true?1) If b is negative, the parabola opens downward2) If a is negative,
what type of fractions are the following A) 1/3 A) Improper B) mixed C)wholeB) 5 1/6C) 6/5answer A B C with the three multiple choice answers.
why did  the volcano explode
what is the cell cycle??
Using the equation y=ax^2+bx+c to represent a parabola on a graph, which statement is true?1) If b is negative, the parabola opens downward2) If a is negative,