joycebenyamine joycebenyamine
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do four super-size granola bars cost?

Respuesta :

templayd000
templayd000 templayd000
  • 02-06-2022

Answer:

The answer would be 16

Step-by-step explanation:

4x4 =16

Hope this helps!

Answer Link
adrislimerivera adrislimerivera
  • 02-06-2022

Answer:

Sixteen dollars

Step-by-step explanation:

you multiply four times four since that's the amount of granola you want times the cost that would be sixteen

Answer Link

Otras preguntas

Convert the equation to the standard form for a parabola by completing the square on x or y as appropriate. 3x + y^2 + 8y + 4 = 0
People of Caucasian western culture tend to have high acceptanceOf western medicine relying on pharmaceuticals and surgery to treat illnesses and diseases
I don't understand this question can someone help me with this please, please explain!! and thank you for the help!! If u dont know try your best. Please do it
How would scientists know if populations were increasing or decreasing over time?
help me please on 12
thee differents between the highest and the lowest observation is called
What is the difference between being great vs being good? Explain what it means to be great but not good.
can somone help with this please
if you analyze the sequences of the two copies of any of the chromosomes shown in the karyotype, there would be slight sequence differences. what could account
What is created when plants convert the sun's energy?