jhern069 jhern069
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. Ali together, the balls cost 35.99. About how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

s403167
s403167 s403167
  • 03-06-2022

Answer:

about $2.31 per pound

Step-by-step explanation:

35.99/15.6 = 2.30705128205

2.31

Have a good day! :)

Answer Link

Otras preguntas

concert The following measurement​
Apply 6. An airplane is observed by an air traffic controller at an angle of elevation of 52°. The airplane is 850 m above the observation deck e of the tower.
Your broker faxed to you the following information about two semiannual coupon bonds that you are considering as a potential investment. Unfortunately, your fax
One of the solutions to the equation 5x^2+b x+12 = 0 is − 4/5. Find the value of b .
How should this situation have been prevented
7times a number is 8 less than the square of that number. Find the positive solution.
Question 6 (6.03): Simplify. m9n7m6n
Correct answers please?? I can't figure it out
What is software security?
HELPPPPPPPPP!!!!!!!!!!!!