ajdhsbxudn
ajdhsbxudn ajdhsbxudn
  • 01-07-2022
  • Mathematics
contestada

Eduardo and his friends want to start a band, so he decides to take guitar lessons. He purchases a 6-lesson package at Sharp Notes music store, which comes out to $22.50 per lesson.

Respuesta :

jubugjmbv
jubugjmbv jubugjmbv
  • 01-07-2022
6 times 22.50 = 135 dollars
Answer Link

Otras preguntas

To limit foods that have no % DV of ingredients such as trans fat and sugar you should what
besides hard and soft list two other that cold be used to divide nonliving things into two groups
is the number 7.885 a rational number?
PLEASE HELP ASAPPPPPPPP
what event takes place during metaphase one
Identify one latitude line that runs through the united states of America as well as china
Paul plans to put concrete on a rectangular portion of his driveway. The portion is 12 feet long and 6 inches high. The price of concrete is $98 per cubic yard.
which region of the mongol empire had the greatest longevity?
What is the main idea of this article?
Denotation is the ______________ definition, with __________ feeling. a. contextual, implied c. literal, neutral b. concise, neutral d. literal, happy