HasenKo HasenKo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Jeremy as 10 apples and costs in total of $6.85. How much would the apples cost if there were 28 apples?

Respuesta :

pennnnnnnooo000apple pennnnnnnooo000apple
  • 03-02-2017
well that is 18 more apples so $24.85. Rounding up would be $25
Answer Link
WolfLinktheHero
WolfLinktheHero WolfLinktheHero
  • 03-02-2017
It would cost $19.18 for 28 apples.
Answer Link

Otras preguntas

Find the difference between 6/7 and 2/3 in lowest terms.
MyPyramid is based on a _____-Calorie diet. A. 1,200 B. 2,000 C. 2,500 D. 1,600
Solve the linear equation. 7x+10=13(12x−3)+14x Enter your answer in the box.
Which fact shows that the Chinese believed in the idea of the afterlife? They believed in accepting and following nature’s flow. They believed that earthquakes
Fragmentation of policy making is encouraged by
I would really appreciate help
During a flood, a river drops the largest pieces of its sediment on the floodplain close to its normal channel. explain why?
The carbon rod in a standard d-cell serves as
Which tool can you use to gather and display statistics that help you monitor the operation of a windows system?
in scientific notation how do you do 593,000+(7.89x10 and the 6 on top of the ten