Iamgilbert23 Iamgilbert23
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kevin has $25. MP3 downloads cost $0.75 each. How many songs can he still download and still have $13 left to spend?

Respuesta :

chavem
chavem chavem
  • 04-02-2017
The answer is 16 songs
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
the answer is roughly 15 or 16 songs
Answer Link

Otras preguntas

The morgan company, a small furniture manufacturer, divides its organization into marketing, human resources, accounting, and production departments. this is an
One dozen eggs cost $1.98 how much does 1 egg cost
According to poushali ganguly in pros and cons of globalization, is globalization a new phenomenon?
Miles is 75 and he has been diagnosed with presbycusis. what can he do to help him cope with this problem
What is the equation of a line perpendicular to the line y=(4/9)x-2 that passes through the point (4,3)?a. y= -(4/9)x-2b. y= (9/4)x+6c. y= -(9/4)x+12d. y= -(9/4
why weren't women allowed to vote
How many months would it take for the debt to be paid off?
Which line from the text provides evidence that the author is comparing and contrasting the ideas of Plato and Aristotle?
After independence ,most states adopted written Constitution that shared several features
Let f (x) = 2x - 1, g(x) = 3x, and h(x) = x2 + 1. Compute the following: f (h(x)) and . g (f (x))