itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

The scale on Krystal's map is 1 inch = 18 miles. How far apart are Greenville from north valley?
can you use distributive property for 567÷9
solve for x 15cot(2x)+3=0 please help
Answer part a with work if u got time do part b also but say correct answers plz thx
columns filled with pairs of numbers that have the same ratio
4sin(x)−4=0 solve for x
Digestion takes place inside blank containing blank
Does the following system have 1 solution, no solutions, or infinite solutions? y=2x+6 and y=8x+6 1 solution No Solution Infinite Solution
What do we call something that is tangible and people can feel, such as your textbook?
Which country was the first to usher in democracy?