demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

weather forecasting based on numerical models depends on all of the following except A) energy, B) fluid dynamics C) thermodynamics D)electrodynamics
In what quadrant does point R lie? A. Quadrant I B. Quadrant II C. Quadrant III D. Quadrant IV
What countries were part of the Crusades?
the element hydrogen is made up of which kind(s) of atoms
Identify the sentence that incorporates parallel structure. A) My week at camp included rock-climbing, mountain biking and sleep.  B) During my week at camp, I
if the parent function is square root x. describe the translation of of the fuction square root x-1
a card catalog is an example of ___? a library card print media a primary source nonprint media
Identify the verb that correctly completes this​ sentence: If I​ _____ enrolled in an online​ course, I would be able to have a better work schedule. A. am B.
During an infection, _____ are mobilized in large numbers from the bone marrow to fight pyogenic bacterial infections.
Which factors are to be considered when using historical criticism to analyze a text? Check all that apply. political events of the time applying themes to mod