marroquinkenny8k marroquinkenny8k
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

One heifer costs $500, and each flock of chicks costs $20. If your class buys one heifer, how many flicks of chicks can your class buy?

Respuesta :

jmorales117
jmorales117 jmorales117
  • 03-03-2017
Is there a budget the class has?
Answer Link

Otras preguntas

simplify 4c - 5c + 6c
Sid wrote 541,309 on his paper. Using words and numbers explain how the number would change if he switched the digits in the hundred thousands and tens place
Is this a sentence fragment or complete sentence? I have always been interested in these special creatures.
What is the evidence that Parliament held the REAL authority in the English constitutional monarchy?
Asexual reproduction is not as widespread in (plants, animals) as it is in (plants,animals) .
The first and third digit of the five digit number h6h41 are the same. Given that the number is exacley divisible by 9, what is it sum of it's five digit number
Im having a little trouble in math, math in particular. Its a small question, and I feel like I kinda know it, but heres an example question:(-2)4 (the four is
if the prime meridian is across the globe which two directions is it faced northern and southern or eastern and western?
20 /8 in simplest form
Need help drawing a picture to show 9/7