T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

Use the drop-down menus to answer the questions. In the last seconds of the game, Ella quickly passed the ball to Mari. Which word in the sentence is a noun? Wh
Solve nine times two thirds . Leave your answer as an improper fraction. (4 points) a eleven twenty sevenths b eighteen twenty sevenths c eleven thirds d ei
What is grater -1.5 or -3/2
(5c^2 - 3c +9) - (2c^2 + 8c - 3)
for the figure shown below, find the value of the variable and the measures of the angles. x= measure of angle P=measure of angle Q=measure of angle R=​
$18 if it has 9 attendees. If there are 26 attendees, how much will the corporate team-building event cost? Solve using unit rates.
Can you help me on this? Thanks​
What is the location and function of chloroplasts?
Yu was credited for taming floods in the... what
What day in June does chapter 7 of Johnny tremain start?