iyamoyd iyamoyd
  • 03-04-2017
  • Mathematics
contestada

a beauty salon buys bottles of gel for $4.50 and marks up the price by 40% for what price do they sell each bottle?

Respuesta :

lindseykateeg lindseykateeg
  • 03-04-2017
I'm not great at math but I believe the answer is $6.30
Answer Link
ZakuigisMansion
ZakuigisMansion ZakuigisMansion
  • 03-04-2017
The answer is $6.30.
Answer Link

Otras preguntas

Suppose we have a video camera that produces video data at the rate of 2 GB per hour. Recording for 15 minutes creates about how many MB of data? (Note that the
triple the sum of 45 and 55
what is 1700000 divided by ,10?
.what is 780,000 = 78 renamed
Which of these characteristics differentiates electrons from protons and neutrons? a. They do not move. b. Electrons are larger. c. Electrons are not in a fi
dvds are on sale for $24 each. felipe writes the expression 4 x 24 to find the cost in dollars of buying 4 dvds. how can you rewrite felipes expression using th
What issue were the Virginia and New Jersey Plans attempting to resolve?
which two numbers add up to 3 and multiply to -2
what is 59424.77 rounded to the nearest square mile
what is 59424.77 rounded to the nearest square mile