fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

what is the square root of 5949
52​% of men consider themselves professional baseball fans. You randomly select 10 men and ask each if he considers himself a professional baseball fan. Find th
At a concession stand one person purchased 3 drinks and 3 soft pretzels for a total of $9.00 another person purchased 4 drinks an 2 soft pretzels for a total of
Can you help me with this question?
Bank panics: a.occur frequently in fractional reserve banking systems. b.are a risk of fractional reserve banking, but are unlikely when banks are highly regula
If 2.0 moles of A and 5.0 moles of B react according to the hypothetical reaction below, how many moles of the excess reactant will be left over at the end of t
why rhizoids not called roots?
Car A and Car B get on the freeway at the same time and the same point. They are traveling at different speeds, but each car is maintaining its own consistent s
The strongest monarchies in europe were in france, england, spain, and _______.
PLEASE HELP!!! 5 POINTS AND BRAINLIEST!!!!! IT'S JUST 1 QUESTION!!!!!! I NEED THIS DONE IN 5 MINUTES!!! PLEASE!!!!!!!!!! During resistance training with weights