nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

Which best describes a mixture? It has a single composition, and it has a set of characteristics that does not change. It can have different compositions, but i
The essential idea behind digital citizenship is that _____. we all have rights we all have rights we all impact each other we all impact each other we must def
When re-boarding a pwc after a fall, how should it be rolled?.
In restricted visibility, a power-driven vessel under way gives which sound signal every 2 minutes?.
Samuel turns on the radio to listen to a modern reading of an old radio drama that he used to listen to when he was a child. Samuel is engaging in ______ listen
List one prediction about what you think the author might state in "The Penny Debate."
How has climate affected the lives of farmers and ranchers in Australia? Support your answer with at least two examples.
Pls help and can you show work or equation
I NEED HELP AS SOON AS POSSIBLE!!!Both passages use the word "lonely" in their first sentence. In a paragraph of 4-6 sentences, explain how the discovery of a p
27-(2c+3) = 2(c + 7) + c