jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

Writting about my friends in french
the number of birds that Vikram saw on a nature walk is 1 less than 4/5 the number of birds that Shaya saw. Shay saw a total of 10 birds. how many birds did vik
ed is using the recipe shown to make fruite salad 4 bananas diced 3 apples diced 6 pears diced 10 strawberries diced he wants to use 30 diced strawberries in hi
What is the difference 18-9
Which sentence is written in second-person point of view? He had never been as scared as he was now. Hyun had never been as scared as he was now. I have nev
martian periodic table
The entire percussion section with the high school band.march;marches;play;or playing
12% is 90% of what number?
at the pet fair, Darlene's dog weighed 5 times as much as leah's dog. Together, the dogs weighed 84 pounds. how much did each dog weigh? complete the bar model.
America is referred to as a social experiment what do you think that phrase means