Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

Because I got lost on the way to the movie theater, I missed the first fifteen minutes of the movie. Which choice displays the dependent clause of this senten
take a look at this picture and help me out plz
How many years after the death of Mohamed did it take for the Muslim empire to reach its fullest extant?
Which were impacts of the Vietnam War on American culture?
Infer why obsidian which is black or red in color can have a granitic composition
Which of these would be favored by conservatives? A. Encouraging the government to solve big problems B. More state and local control of the government C. Pr
In slope intercept form what is m=8,through(2,-7)
Can you show work and tell me the answer
In a hypothetical atom, electron Z transitions between energy levels, giving off an orange light in the transition. In the same atom, electron D gives off a vio
If the chemical analysis of a 10.000 g sample of oil of wintergreen shows that it consists of 6.320 g of carbon, 0.530 g of hydrogen, and 3.16 g of oxygen. What