sylviamcgowan81
sylviamcgowan81 sylviamcgowan81
  • 03-05-2017
  • Spanish
contestada

Para aprender a usar el Internet, tú vas a la clase de ________.

A. arte
B. química
C. informática
D. matemáticas

Respuesta :

SYoder12
SYoder12 SYoder12
  • 03-05-2017
The answer is C, Computer Science Class...
Answer Link
annie719
annie719 annie719
  • 03-05-2017
Your answer is C) informática
Answer Link

Otras preguntas

A company launches 4 new products. The market price, in dollars, of the 4 products after a different number of years, x, is shown in the following table: Produc
US music is popular in Europe, and Japanese music is popular among many people in the US. This kind of artistic and entertainment connection is an example of a
Select the correct answer from each drop-down menu. The graphs below show the number of faulty products, y, produced by a company for the first eight months sin
i Need Help please!!!!
A 9-kilogram bag of cement costs $12.22. What is the unit price, rounded to the nearest cent
2. Suppose that 0.5% is an annual interest rate. In the formula y = a. b*, what value would you use for b?
2/1 divided by 3/9 pls tell me the answer
why would those who started the french revolution and created the famous “the declaration of rights of man and of the citizen ,”say that the revolution was not
Which of the following systems rewards an employee based on the length of service the employee has had with the​ organization?
If x/5 +6=-14,then x=