craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

Suppose she cut the cake into 8 equal pieces and 6 people are all the pieces .Explain how they could have divided the pieces so that everyone ate the same amoun
Ethically, is brain death not as final as cardiac death? why or why not
Describe the major sleep disorders?
Connotative awareness helps a writer create a. emotional associations. b. technical definitions. c. lengthier essays. d. argumentative credibility.
Which commitment of the framers is most clearly reflected in the Constitution as ratified in 1788?
All of the following were effects of the GI Bill EXCEPT which one? A. It fueled construction in the United States. B. It fueled the expansion of colleges and u
Although there are no glacier in florida, how have glaciers affected Florida?
To a large extent, the activity of kidneys is controlled by ________________ . a. your age c. composition of your blood b. your blood pressure d. the food y
In 1965, the United States A. decreased the number of US troops serving in Vietnam. B. began turning over defense of South Vietnam to the Viet Cong. C. began es
5t-2r=25 solve for t.