warriorssoul12
warriorssoul12 warriorssoul12
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

If apples cost $0.75 each and oranges cost $0.50 each, what combinations of the fruits can be bought for under $10?

Step-by-step please?

Respuesta :

paulancka
paulancka paulancka
  • 02-06-2017
-----------------------------
Ver imagen paulancka
Answer Link

Otras preguntas

if you went towards the gas giant of our solar system would you just go straight through it or hit a hard surface
¿Cuál es el verbo recíproco? (2 palabras) Se abrazan is the verb.
Find the slope of the line parallel to 2y= 6x + 8. A. 6 B. -3 C. 3 D. -6
I’m confused on this one
three times the sum of a number and -5 equals -6 times the sum of the number and -2. Find the number.
what is the purest form of amorphous carbon
Heron’s formula: Area  Use the triangle pictured to calculate the following measurements.  Perimeter: p = ?answer ⇒ 30 units Semiperimeter: s = ?answer ⇒ 1
A ________ is a transformation of a figure by turning it around a given point.
The election of new school board members brought about a radical change of philosophy in hannah's school system, which changed her teacher's behavior in the cla
Data: Atom Element Protons Neutrons Electrons Net Charge Mass Number 1 2 3 4