Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which of the following items is not one of the five purposes of government?a. tradeb. conflict resolution c. public services d. order
Which two numbers on the number line have an absolute value of 3? Select the location of both numbers on the number line.
Democracy can be defined as a government in which ________. a. a small exclusive class holds supreme power. b. the crown is passed down from one member of the
Solve the equation. 1/3(8x-9)=10x/3-(x+9)/6
Vanillin, C8H8O3, is the active ingredient in vanilla flavoring. It contains a six-membered aromatic ring with an aldehyde group on carbon 1, an alkoxy group (e
According to management scholar Henry Mintzberg, which of the following is true of managers?
In the scene where Don is going to the party (starting at time code 14:51), we see a street scene as he first rides with Cosmo and then with Kathy. What aspects
Evaluate the expression to find the total number of muffins and bagels joan sells in 5 days
What is the traditional symbol of Judaism?
Tanya bought five adult tickets and one children's tickets to a movie for $37.10.Li bought three adult tickets and five children's tickets for $38.10. Find the