leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

What purpose does a grand jury or preliminary hearing serve in adjudicating felony offenses? Should one of these methods be abandoned? If so, which one?
I really need help oof-Angle α lies in quadrant II, and tanα=−12/5 . Angle β lies in quadrant IV, and cosβ=3/5. What is the exact value of cos(α−β) ?Enter your
One night, a sheriff’s department helicopter lands a SWAT team in the yard of a rural residence suspected of containing a methamphetamine lab. After the raiding
On a road map of New York, the distance from New York to Albany is 3 inches. What is the actual distance between the cities that if the map scale is 1 inch = 50
need help fast, please help
A company that makes organic fertilizer has supplied the following data: Bags produced and sold 200,000 Sales revenue $ 1,560,000 Variable manufacturing expense
List the basic ingredients for baking and explain there roles
In a sample of n = 6 scores, the smallest score is X = 3, the largest score is X = 10, and the mean is M = 6. If the largest score is changed from X = 10 to X =
Read the excerpt from The Dark Game: True Spy Stories from Invisible Ink to CIA Moles. Yet, by the time Robert E. Lee surrendered to Ulysses Grant at Appomattox
Which groups of people were imprisoned in concentration camps?