jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

I'LL UPVOTE ;) identify which property of equality is used to transform equation 1 and equation 2 Equation 1: x/3=12 Equation 2: x=36 A.) Division property of
In Argentina, what would someone with the name Paul Aguilar Rios be called?
Tunnels and archways can be used as frames in photographs.
On every three hamburgers that McDonald's makes, they use 9 pickles write the ratio in simplest form.How many pickles would they use on 100 burgers( show work)
What is the empirical formula for a compound if a sample contains 3.72 g of P and 21.28 g of Cl?
2. Comparing and Contrasting What was one important similarity between Plato and Aristotle? What was one major difference?
Who is known as the father of modern american policing? a. o.w. wilson b. raymond blaine fosdick c. august vollmer d. j. edgar hoover
Which of the following would decrease environmental quality? cleaning an oil spill draining a wetland replanting a logged forest reintroduction of a native spec
The measure of an angle is 28° greater than its complement. Find the measure of each angle.
Why might feelings of friendship between team members remain strong over time?