makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

All of the following are examples of factors that can limit the growth of a population EXCEPT: a. large number of offspring per reproductive cycle b. disease c.
John kept track of how many baskets were made in a basketball game. After 4 minutes, 5 baskets were made. How many baskets were made after 13 minutes? A. 10 B
Is cellulose living material?
Tell whether the lines for each pair of equations are parallel, perpendicular, or neither for questions 3 and 4. 3 ) y = -7/8x - 1 and -8x + 7y = -21 4.) y = -1
Turn 0.46 into a fraction
At Roberts Middle school 11/30 of the books in the library were more than 50 years old. At the end of the year 1/10 of those books were given to charity. What f
Which sentence has a correctly placed participial phrase? A. The grocery store clerk, reserved for items on sale, placed dented cans on a shelf. B. The grocery
the ratio of men to women in a certain factory is 3 to 4. there are 210 men. How many workers are there?
a group of people who make laws for and help run a city or town? please help :)
I know this is spanish but there is no category for this question so here it goes Hay un idioma oficial de Bolivia a. True b. False Un modelo a. hace modelos b.