mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

What did clinton do during his presidency.
WHAT ARE THE ANSWER TO THESE QUESTONS? PLZ DO NOT DELET NOR GIVE ME AN ANSWER LINK, IF YOU DO THAT THEN IM NOT GONNA BE VERY HAPPY.
Which of these would happen to the cell if cellular respiration stopped?
how to count replicated chromosomes in mitosis PLEASE HELP
What were the reactions of each group in the different regions in British North America to the idea of Confederation? (please list a verity of different groups
Why do the cells in all living things need energy? to help them decompose to fuel their chemical reactions to communicate with other cells so they can block sun
-15(-4) pls solve, this is page 237 in 7th grade math book, problem 2
Decide which story can be represented by the system of equations below. y=x+6.5y=x+6.5 x+y=19.5x+y=19.5 a. Rosa has 6.5 times more blue fabric than red fabric.
need help with this :)))))))
Help me someone please my teacher needs this soon or I’m going to fail school