blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

how are plains formed
What is .368 written in expanded form?
by hw much is the difference of 604 and 406.64 less than thier sum ?
what is 8-4/5f>-14-2f
why did some chiefs decide to fight when english colonists moved into their territory?plz help me
Name the two lines and the transversal that form each pair of angles
what are some physical changes that occur at school? at home ? in nature ?
Let E and F be independent events in a sample space S with Pr[E] = 0.4 and Pr[F] = 0.2. Find Pr[EUF] A.0.60 B.0.52 C.0.40 D.0.32 E.0.08
step by step how to solve 3y + 5.2 = 2 - 5y
What is the fraction ten fourteenths in its simplest form?