vchauvin101oyrb41
vchauvin101oyrb41 vchauvin101oyrb41
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Unit Rates-which is the better buy? 13 points!

If you need help because the picture is blurry let me know:)

Unit Rateswhich is the better buy 13 pointsIf you need help because the picture is blurry let me know class=

Respuesta :

zijwanlaia zijwanlaia
  • 02-11-2017
16 - option a : 0.83
option b: 0.8

5 bars of soap for $4

17 - the 50 penguins for 795 usd is obviously the better choice

If you need to be more specific just ask me
Answer Link

Otras preguntas

How do you think the U.S. would look differently if the Louisiana Purchase was never made?
plz help me, someone plz my teacher was not here he go to a meeting so he says we need to finish it. help now ASP.
Move two words into each side of the chart that have the same meaning as the underlined words. I tiptoed into the kitchen and tasted a cookle. tiptoed tasted cr
What was your reaction to the Allotment act of 1887? Do you agree or disagree with the results?
Refer to the image on the right. Then, using the drop-down menu, identify the correct printer type. A: inexpensive home printer that sprays ink onto paper _____
7. Consumers can be predators, prey, scavengers, herbivores omnivoree, or carnivore: What is the common characteristic of all consumer: A Create their own food
:What do you think of when you hear the word "text"? What kinds of text do we use in Social Studies?
Describe two differences between the Karakum and Kyzylkum Deserts in Central Asia. i cant remember anything about the two plz help
17. Pour manger, Yasmine va café O A. aux O B. à les C. au
the first western europe attempt at? government was called the city-state.​