notsogoodatmathgal32
notsogoodatmathgal32 notsogoodatmathgal32
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop. Each yogurt bar cost $1.75 . Complete the table please!

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop Each yogurt bar cost 175 Complete the table please class=

Respuesta :

klupi
klupi klupi
  • 02-11-2017
2= $1.75
3= $5.25
4= $7.00
5= $8.75
Answer Link
baddieondeck
baddieondeck baddieondeck
  • 02-11-2017
#2. $3.50
#3. $5.25
#4. $7.00
#5. $8.75
Answer Link

Otras preguntas

Oque foi a Revolução Frqncesa? E como ocorreu
Please help ASAP!! According to the condensation theory, the most important factor for the formation of our planets was _____. A.) the gravitational pull of t
Soil structure and soil texture are essentially the same property of soil. please select the best answer from the choices provided t f
What change did king ezana of aksum make in the A.D 300s
how many atoms are there in 5.7 mol of hafnium?
Which of these statements is correct? Eukaryotic cells do not have ribosomes. Eukaryotic cells do not have chloroplasts. Prokaryotic cells do not have a cell w
Find the missing length PLS GIVE CORRECT ANSWER!
What is a quartic function with only the two real zeros given? x = -4 and x = -1
Anatomy focuses on the function and vital processes of the human body. true false
Complete the square of x^2+16x=1