reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of the following graph?
Which sentence uses vivid language to establish a confident tone ?
The sum of a number and five more than the number is 17. What is the number?
Read the excerpt from William Shakespeare’s A Midsummer Night’s Dream. PUCK How now, spirit! whither wander you? FAIRY Over hill, over dale, Thorough
Conjuga el verbo 'leer' correctamente en esta oración. Si yo tuviera tiempo, yo a0 la novela Don Quixote.
The zoo feeds the tortoise, rhinoceros, and zebra a total of 23 pounds of vegetables a day. How many pounds does the zoo feed the animals a month based on an av
At the end of 1994 Walter was half as old as his grandmother. The sum of the years in which they were born is 3838. How old will Walter be at the end of 1999?
Tom got a 90, 87, and 72 on his math exams. What score does he have to get on his next exam to have an average of 88?
what benefit did the Louisiana purchase provide
one group has five people in each person has one granola bar another group has five people at each person has zero granola bar which group has more granola bar