grnetraine
grnetraine grnetraine
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for g grams of venison if each gram costs $4.58

Respuesta :

christiannewsop0emcv christiannewsop0emcv
  • 03-12-2017
Expression would be 4.58xg=c
Answer Link

Otras preguntas

What is the source of energy for our weather?
Read the following sentences and answer the question that follows: All at once, pandemonium broke loose. ______________ the marching band came around the corner
can anyone help me find the answer to 2x+9x+4
A piece of rope is 70 inches long is to be cut into 2 pieces How long will each piece be if one piece is cut four times longer than the other piece? Work please
Identify the italicized word according to its class in structural linguistics. (May) I go to the library? conjunction preposition auxiliary interrogative empty
The influence of the Virginia Declaration of Rights can be seen in the __________ and the __________. A. Massachusetts Body of Liberties . . . Fundamental Order
“I know just how you feel, when that exact same thing happened to me I was so angry, so I just told her exactly how I felt. You should do the same thing. It wor
What r the prime numbers between 26 and 50
Select the correctly punctuated sentence. Its going to be a long wait the nurse confided. It's going to be a long wait, the nurse confided. "Its going to be a l
2. Which words in the sentence form the participial phrase? The paintings stolen during the war were later found and returned to the museum. A. stolen during th