buggautt51 buggautt51
  • 03-12-2017
  • Business
contestada

Conversion cost per unit equals $7.00. total materials costs are $60,000. equivalent units are 20,000. how much is the total manufacturing cost per unit?

Respuesta :

Kingdrew58
Kingdrew58 Kingdrew58
  • 03-12-2017
The total cost per unit would be 10$
Answer Link

Otras preguntas

Asking questions from a text while reading helps with what?
Can someone please help me! SOLVE FOR X
Need help! Work please
When two movable joints meet at a joint, their ________ do not touch one another.
if cos(2x) = tan^2(y), show that cos(2y) = tan^2(x).
A good deal of what that brain believes it is experiencing depends on its
DOES ANYONE READ THIS STORY IN 9th GRADE "when Mr. pirzada came to dine"
Which expression is equivalent to 3^3 + 2^2?
True or False: The graph of y=f(bx) is a horizontal compression of the graph y=f(x) if b<1
Find the exact value of each of the following. In each case, show your work and explain the steps you take to find the value. (a) sin 17π/6 (b) tan 13π/4 (c)