mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

how were friars and monks different?
425 is decreased to 319
how did the age of european exploration help pave the way for the scientific revolution
Tone, volume, and pace are part of what body language?
All of the following were surplus crops of the South except: rice wheat indigo
what is the charactics of igneous
how many times longer is one inch than one foot
Why does odysseus continue to taunt the cyclops as he pulls away from the shore?what traits does he demonstrait through this behavior and what are the consequen
Which statement is false regarding the effects of World War II on the United States?
Eisenhower, Kennedy, and Johnson all approved of the United States backing the South Vietnamese in their civil war. a. True b. False