lmendoza70
lmendoza70
01-02-2018
Mathematics
contestada
Is this problem right?
Respuesta :
chloexanne16
chloexanne16
01-02-2018
yes those are right. all the steps and answers are correct.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
What is the unit rate of $46 for 5 toys
The code of Hammurabi consisted of
North Africa and Italy both border the what? a. Mediterranean Sea. b. Red Sea. c. Persian Gulf. d. Caspian Sea.
What is 8/33 as a decimal?
an item has a price tag of $35 and another tag that says 20% off what is the sale price?
a pizza parlor has 8 different toppings and 3 different cheeses to choose from on the menu. How many pizza combinations are possible if each pizza has 1 topping
70% of what number is 50
Pat bought a boat for $37,000 in 2001. In 2006 the boat was worth $27,000. If the boat depreciation is linear, how much will the boat be worth in 2009? A) $27,
In the expression 2x + 3, the 2 is a __________. A) coefficient B) power C) product D) quotient
Sharon spent $3.45 on sunflower seeds the price of sunflower seeds is $0.89 per pound how many pounds of sunflower seeds does Sharon buy