hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

The diameter of a beach ball is 10 inches. How many cubic inches of air can the beach ball hold? Use 3.14. Round to the nearest tenth of a cubic inch.
How to go from sum of products to product of sums?
Yana is using an indirect method to prove that segment DE is not parallel to segment BC in the triangle ABC shown below: A triangle ABC is shown. D is a point
A card is drawn at random from a deck. what is the probability it is a red card, an ace, or both?
By showing the reader such obvious examples that Laurie is a misbehaved child while his parents ignore it, is a development of: Dramatic Irony Situational Irony
During the summer, alex runs a lawn-mowing service, and lawn-mowing is a perfectly competitive industry. in the short run, alex will shut down his lawn-mowing s
The words suffix and prefix share a common root, fix. This common root word means to A. organize. B. wish. C. say. D. fasten.
1. (05.01 LC) The graph below shows the height an elevator travels, y, in x seconds: What is the rate of change for the relationship represented in the graph? (
How do energy levels change when atoms collide?
Nationalism is most likely to develop in an area that has