Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
Which phrase is an example of jargon? A) "an easy target" (section 23) B) "went out like a light" (section 16) C) "to make a laughingstock" (section 4) D) "
which of the following is not an advantage of the metal web floor truss? A. they are more widely used wood trusses B. they provide larger openings for HVAC duct
There are 20%, percent more goblins than wizards in magic club. There are 220 goblins and wizards altogether in magic club. How many goblins are in the magic cl
Jennifer has a taco stand.she found that her daily costs can be modeled by C(x)=x^2-40x+610. if she wants to keep her daily cost at 300 dollars, how many unit
How many significant figures are in the measurement 5.34g?
A store offers customers two ways to pay for a new TV. Option 1 : Pay $1,500 today. Option 2 : Pay nothing today, and take out a simple interest loan to pa
Why it is important to reference research in your assignments.
A triangle has an area of 24 square inches, and its base is 2 inches more than its height. Find the base and height of the triangle. The base of the triangle i
how did the Nile help building the pyramids
I need help on this question from French 1 Fill in the blank with the correct form of aller: Nous ____________ à la gare.