cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

lighting is more likely to strike a metal tower than a rubber hose because: A. metal is a conductor and rubber is an insulator B. the light from the tower att
Find the equation of the line through point (−5,5) and perpendicular to y=59x−4
When needing to use a two point turn what is the safest way to initiate the turnabout?.
The major pathway of communication between the right and left hemispheres is the:.
pr nixon resigned because of the scandal associated with the watergate breakin and his desire to avoid impeachment. is this an argument?​
If Yang solves the inequality -4y> -40, then which of the following answers would be true for this claim?
Select all that apply. Which of the following corresponds to absolute zero?
Being unable to remove the chain, I jumped over, and, running up the flagged causeway bordered with straggling gooseberry-bushes, knocked vainly for admittance,
Convert a speed of 88 m/s to its equivalent in cm/s. pls help i don’t get it.
Figure 1 is similar to figure 2. What is TS?1 unit4 units8 units2 units​