jhonyy16 jhonyy16
  • 03-03-2018
  • Mathematics
contestada

isabella bought one chocolate pie for 88 cents and one cookie for 65 cents. how much did isabella spend ?

Respuesta :

PandoraHearts
PandoraHearts PandoraHearts
  • 03-03-2018
153 cents or $1.53 sorry if I'm wrong
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-03-2018
88+65=153

153 cents

Or

$1.53
Answer Link

Otras preguntas

Revenues and intangible benefits such as referrals and feedback a consumer brings to the seller over an average period of their relationship, less the amount th
Mrs. Alveres purchased 3 pounds of oranges for $3.45. At this price, how much do 5 pounds of oranges cost?
How much work did the movers do (horizontally) pushing a 41.0-kgkg crate 10.6 mm across a rough floor without acceleration, if the effective coefficient of fric
who is the 3 president​
Whereas many industries suffer during economic recessions, the art industry does well. Some think the reason is that artists feed off the anxiety and uncertaint
If five times the smaller of two numbers is subtracted from twice the larger the result is 16 if the larger is increased by three times the smaller the result i
I’m not good at Algebra please lend a hand
Read the excerpt from does my head look big in this and Persepolis why different perspectives do the narrators tones reveal
Sarah claims that most people are happy; she knows this because she read it on Wikipedia. Jake concludes that Sarah does not have enough evidence to make the cl
The following information pertains to the Frameworks Corporation for May. Calculate the cost of goods sold for the period:Beginning Finished Goods Inventory $19