aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Which substance would require 511 cal of heat to raise the temperature of a 125 g sample from 22.5°C to 68.8°C? A.aluminum B.brass C.copper D.platinum
What is Arthur James Balfour’s message in his letter? The British government favors the creation of a Jewish homeland. The Palestinian people should emigrate to
Can anyone help me as soon as possible??
Read this article about the Berlin Wall and answer the following questions. How does the article describe the mood within Germany after the fall of the Berlin W
I NEED HELP FAST WILL GIVE BRAINLIEST A quiz has 3 multiple-choice questions with 4 possible answer choices each. For each question, there is only 1 correct an
A connection between different churches across europe
what is 3.625 written as a fraction in lowest terms?
In △ABC m∠CAB = 40° and m∠ABC = 60°. Circle, going through points A and C, intersects sides AB and BC in points D and E respectively. Find all angles in quadril
An electrical engineer is working with a parallel AC circuit. The circuit has 6 ohms on a resistive branch, and the angle of the total impedance is 35°. What is
A rectangular room has a length 8m and breadth 4m.find area of the room